12 PÓR ROKU

O projekcie

Całoroczny projekt autorski Marty Pietrzyk. „12 Pór Roku”, to 12 wyjątkowych kobiet utożsamianych z miesiącem swoich urodzin poprzez stroje, które własnoręcznie zaprojektowała z roślin. Każda z nich jest jubilatką danego miesiąca. Autorka wciela się w swój miesiąc „Wrzesień” z puchaczem bengalskim na ręku. Stroje wykonywała na bieżąco, by w konkretnym miesiącu kalendarza wykonać sesję. Użyła ok. 50 gatunków roślin i naturalnych elementów m.in.: piór jastrzębich, sowich, mchu, szyszek, muszli, traw, kory. Na gali otwierającej zaprezentowała wraz z kalendarzem pokaz mody, szkice żurnalowe na papierze czerpanym, film z backstage’u, obrazy na płótnie i fotoalbum.

  • ZOBACZ wystawę „12 Pór Roku” za dnia
  • ZOBACZ fotorelację z Gali „12 Pór Roku”
  • KUP kalendarz „12 Pór Roku” na rok 2020

Obserwuj na instagramie

Wielka Gala odbyła się 29.11.2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Wystawa do 31.01.2020

O autorce

Marta Pietrzyk

Fotograf, grafik, architekt krajobrazu

      Chrzanowska artystka. Prowadzi studio fotograficzne Zielony Kadr oraz biuro architektury krajobrazu – Marta Projektuje. Wielokrotnie nagradzana w dziedzinie fotografii i architektury. Laureatka I-go miejsca otrzymała tytuł „Fotograf Ślubny Roku” w Powiecie Chrzanowskim w plebiscycie Gazety Krakowskiej, 2019. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Kalendarzy ZoomArt 2017. Fotografuje produkty dla największych sieci handlowych na świecie. Profesjonalnie wykonuje fotografie i filmy w zakresie ślubów, reklam, krajobrazów, portretów, sportów i aktów. Projektuje przestrzenie publiczne, ogrody przydomowe i małą architekturę. Jej ostatnią współrealizacją jest projekt Placu Luzara w Trzebini. Otrzymała I miejsce w międzynarodowym konkursie Student Design Workshops City Green in Cracow, 2015. Jej pasją jest rękodzieło, malowanie akwarelą, projektowanie ubioru.

O wernisażu

Harmonogram Gali Otwarcia

  • Wernisaż wystawy fotografii z rocznej sesji „12 Pór Roku”,
  • Niezwykły pokaz mody z ręcznie wykonanych strojów z roślin,
  • Wystawa projektów ubioru, rysunek żurnalowy malowany akwarelą,
  • Premiera filmu „12 Pór Roku”,
  • Premiera kalendarza 2020 „12 Pór Roku”,
  • Recital – Kobieca kraina łagodności – Monika Gębala z pianistą,
  • Losowanie nagród (vouchery na zabiegi kosmetyczne, fitness, sesje zdjęciowe).

Kalendarz 2020

12 niezwykłych miesięcy w autorskim kalendarzu wydanym na rok 2020. Kalendarz w promocyjnej cenie 30 zł będzie do nabycia w czasie wydarzenia. W czasie gali „12 Pór Roku” zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody na podstawie indywidualnego numeru zakupionego kalendarza. Kalendarz można go również zamówić poprzez kontakt email – telefoniczny. Zysk z kalendarza zostanie przeznaczony na kolejne inicjatywy artystyczne i kulturalne autorki. 

Szkice żurnalowe

12 projektów ubioru, które zaprojektowałam malując akwarelą na papierze czerpanym, w którym znajdują się elementy roślin nawiązujące do poszczególnej pory miesiąca. 

BACKSTAGE

Za nami 12 miesięcy pracy 🎥, 12 wyjątkowych strojów 🍂, 12 niesamowitych kobiet 💜 dzięki którym mój projekt żyje. 🌹 Dziękuję, że cały czas jesteście ze mną i wciąż inspirujecie mnie do tworzenia! 

Instagram