fbpx

„II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów” – projekt 2 kalendarzy

Autor admin
14 marca, 0216

Idea projektu

Nauczyciele i uczniowie liceum wcielają się w postaci ze słynny obrazów malarskich pozując do fotografii. Zostałam zaproszona do stworzenia projektu jako fotograf i absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie i z przyjemnością mogłam uczestniczyć w rozpoczęciu tego dzieła, które kolejno kontynuowali uczniowie. Powstały 2 kalendarze z nauczycielami oraz z uczniami i absolwentami. Sama miałam przyjemność wcielić się w „Dianę Łowczyni” i jak niewielu wie mój Damian w „Amora Zwycięskiego”, którego poznałam w tej samej szkole. Projekt charytatywny, którego celem było pozyskanie środków ze sprzedaży kalendarza na rozwój artystyczny uczniów szkoły.

Wystawy

Miejska Biblioteka Publicznej w Chrzanowie

Kolejna wystawa moich prac z cyklu „II LO w Obrazach Wielkich Mistrzów” odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Ekspozycja z kolejną wystawą poszerza się o dodatkowe prace uczennic liceum. Finalnie wystawa znajduje się w stałej ekspozycji w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie.

Centrum Handlowe MAX w Chrzanowie

Wystawa tym razem gościła w Centrum Handlowym Max w Chrzanowie! Przed Wami krótka relacja z otwarcia, w którym brały udział autorki, grono pedagogiczne II LO z dyrektorem i wicedyrektorem, uczniowie, przedstawicielki firmy Stec Spółka Jawna, Studio Fotokowalski oraz sympatycy sztuki. Podczas imprezy nie brakło atrakcji takich jak żywa ekspozycja obrazu „Lekcja anatomii dr Tulpa” z udziałem uczniów liceum. Serdecznie dziękuję przedstawicielom CH Max oraz Panu Markowi Kowalskiemu za gorące przyjęcie i podarunki. Wystawę możecie zobaczyć do 18 maja!

O projekcie w mediach

Tym razem miałam zaszczyt udzielić wywiadu dla Radio Kraków na temat projektu II LO w Obrazach Wielkich Mistrzów. Jako absolwentka szkoły oraz autorka zdjęć i kalendarzy, jestem dumna z naszego osiągnięcia! Zapraszam do wysłuchania nagrania z audycji emitowanej 17.12.2015 – tydzień po pierwszym wernisażu wystawy fotograficznej. Na stronie internetowej radio również można znaleźć informacje o projekcie KLIK

Wywiad w Radio Kraków

Publikacje

Wywiad dla miesięcznika Nauczyciel

Wywiad dla miesięcznika Nauczyciel to kolejny, mały sukces, który odniosłam tworząc kalendarze i zdjęcia do projektu II LO w Obrazach Wielkich Mistrzów. W numerze możecie dowiedzieć się m.in. jak przebiegał plan zdjęciowy i co mi sprawiło największą trudność (jeśli można to tak nazwać). Dla mnie najważniejsza jest świadomość odbiorcy, który może utożsamić się z portretowanym. Popularyzacja sztuki w tej formie idealnie trafia do ludzi. Przy okazji mamy dawkę dobrej zabawy, gdyż możemy zobaczyć twarze znanych nam nauczycieli i kolegów.

Projekt w sztuce użytkowej

Konkurs z okazji 25-lecia szkoły

II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie obchodziło 15 października Jubileusz 25-lecia powstania. Z tej okazji został zorganizowany konkurs graficzny na stworzenie memów ze zdjęć wykonanych w ramach projektu pt.: „II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów”. W konkursie brali udział uczniowie szkoły. Jako autorka zdjęć zostałam zaproszona do zespołu jury. W składzie obradowali: Aneta Solińska – nauczycielka i autorka projektu, Marta Hajda (dzisiaj Marta Pietrzyk) – autorka fotografii i kalendarzy na 2016 rok,  Karolina Cichy i Karina Weis – autorki fotografii. Oprócz wyboru dokonanego przez jury, na facebooku zorganizowano głosowanie internautów na najciekawsze memy, z których wyłoniono:

  • I MIEJSCE: dla Marleny Stokłosy, za mem „Konsekwencje Zdrady” – 169 lajków.
  • II MIEJSC: dla Piotra Crespo, za mem „Czarna Lista” – 158 lajków.
  • III MIEJSCE: dla Mateusza Nowińskiego, za mem „Nie Jem” – 120 lajków.

Jury nominowało memy autorstwa: Martyny Pałubskiej, Kacpra Jarosza, Marcina Gołębia –  nominowani poznają kolejność miejsc w momencie wręczenia nagród. Rozdanie nagród już jutro – 25 października (wtorek), o godz. 12.40 w gabinecie dyrektora.

Nagrodami w konkursie są bony do empiku oraz gadżety ze zdjęciami powstałymi w ramach Projektu II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów.
Gratulacje dla zwycięzców i za poczucie humoru autorów!

    Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy