fbpx

Miłość w Toskanii – wernisaż wystawy fotograficzno-malarskiej

Autor admin
6 października, 2022

Relacja z podróży

Cudowny kawałek ziemi, Toskania – miejsce rozwoju kultury, urodzenia wielu artystów i kształtowania się sztuki winobrania. Wracam ponownie do Toskanii tym razem w rocznicę swojego ślubu, by spełnić sen o Florencji – sesji ślubnej. Choć minął rok, to miłość świętuje się całe życie. Bez wahania zakładam kolejny raz suknię ślubną, dokładnie 4. Przed ołtarzem, podczas sesji o wschodzie na Babiej Górze, na Lanzarote – wyspie kanaryjskiej i we Florencji, by wykonać swoją wymarzoną sesję. W Toskanii pochłonęły mnie również plenery malarskie, ale to materiał na kolejny post. Zapraszam na naszą podróż po spełnionych marzeniach.

Wschód słońca wyglądał cudownie. Sesja była naprawdę udana dzięki Monice i Gosi – naszym toskańskim druhnom. Gdy miękkie promienie zaczęły otulać florencką katedrę mąż przywitał mnie pocałunkiem, następnie zabrał mnie w podroż po Florencji.

Przeszliśmy nad rzeką Arno podziwiając Ponte Vecchio, czyli stary most złotników. Udaliśmy się na wzgórze do Ogrodów Boboli, które zawsze pragnęłam zobaczyć, a nie było mi dane ich obejrzeć będąc we Florencji ostatnim razem.

Nasza Toskania od wschodu do zachodu słońca. Jak widać Toskania to nie tylko winnice i romantyczne pagórki. To właśnie tu została cząstka nas, nasze serca i nasze wspomnienia. Z pewnością będziemy wracać tu z Damianem myślami. Szczególnie, że już skomponowałam album z naszej podróży, którym wkrótce Wam zaprezentuję. Jeżeli byliście w Toskanii napiszcie co najbardziej utkwiło Wam w pamięci. Kolejny post już wkrótce i film z Toskanii, który szykujemy z Damianem. <3

Foto-album z podróży

Zaproszenie na wernisaż

Marta Pietrzyk Zielony Kadr wraz z Dyrektorem MOKSiR oraz Prezesem PTT Chrzanów zapraszają na wystawę: „Miłość w Toskanii – fotografia i akwarela”

Romantyczna podróż po sercu Włoch – Toskanii. Sesja ślubna o wschodzie słońca we Florencji, przemierzanie ze sztalugami przez ciasne uliczki zabytkowych miast m.in.: San Gimignano, Arezzo, Sienę. Zielone serce Florencji czyli Ogród Boboli. Życie we włoskiej willi pełnej natchnienia i… kotów. Obraz Włoch okiem artystki przedstawiony w fotografii i akwareli.
Ogólny zarys wydarzenia: Wernisaż wystawy – 5.10.2022, godzina 17:30 MOKSiR Chrzanów, Broniewskiego 4, Sala Odczytowa I piętro.

Harmonogram:

 1. Otwarcie – wernisaż wystawy „Miłość w Toskanii – fotografia i akwarela”, lampka wina, przemówienia.
 2. Wprowadzenie – krótki pokaz filmowy z podróży Autorki po Italii.
 3. Prelekcja z pokazem slajdów.
 4. Zapowiedź kolejnych projektów.
 5. Zaproszenie do zdjęć pamiątkowych przy wystawie i wpisów do księgi gości.
 6. Losowanie nagród przy wystawie.

Relacja z wernisażu

„Miłość w Toskanii”, wernisaż wystawy fotograficzno–malarskiej połączonej z prelekcją na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego – Oddział w Chrzanowie – wspaniałego podróżnika, Prezesa PTT Chrzanów – Remigiusza Lichotay. Dziękuję za przybycie, za każdy uśmiech i szczery wypis do księgi gości – miód na moje serce! Dziękuję Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej za wywiad, który udało nam się zrealizować na spokojnie jak na nasze szalone standardy. Dziękuję Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie MOKSiR  za gościnę. Czekam na Wasze zgłoszenia do nagrodzonych sesji zdjęciowych. Do kolejnego tak energicznego spotkania Kochani!

Miłość w Toskanii

Media o wernisażu

Zielony Kadr o wernisażu

  3 comments

 • RSS News 1 marca, 2024
  Reply

  Podziwiam umiejętność łączenia różnych perspektyw i kontekstów, co sprawia, że artykuł staje się wielowymiarowym spojrzeniem na omawianą tematykę.

 • News Room 3 marca, 2024
  Reply

  Współczesny świat wymaga artykułów tak klarownych i profesjonalnych, jak Twój. Doceniam nie tylko treść, ale także umiejętne przedstawienie informacji, co przekłada się na czytelność i zrozumienie.

 • Kol3ktor :) 3 marca, 2024
  Reply

  Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie i subsbskrybuję kanał RSS. Pozdrowienia 🙂

 • Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy
24 stycznia, 2024